Dzisiaj w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawy zawód". Jak wszystkim wiadomo, 4 grudnia na Śląsku w sposób szczególny obchodzona jest Barbórka, święto wszystkich górników. Z tej okazji nasi uczniowie gościli dzisiaj Pana Stefana - górnika. Nasz gość opowiedział dzieciom jak wyglądała jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy strój galowy. Uczniowie przeprowadzili z naszym gościem profesjonalny wywiad. Zadawali wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębili swoją wiedzę dotyczącą pracy w kopalni.
Serdecznie dziękujemy Panu Stefanowi za odwiedziny i życzymy dużo zdrowia!
