W dniu wczorajszym, w gościnnych murach Raciborskiego Centrum Kultury, świętowaliśmy Jubileusz 75 – lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10. Była to wyjątkowa i niepowtarzalna uroczystość, podczas której spotkały się różne pokolenia Dyrektorów szkoły, nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów.
Był czas na życzenia, podkreślenie znaczenia naszej szkoły w środowisku lokalnym, ale również czas na pokazanie możliwości i pracy naszych uczniów i nauczycieli.
Zaprosiliśmy licznie zgromadzoną widownię władz samorządowych, parlamentarnych, kuratoryjnych, przyjaciół i sympatyków szkoły „do naszej bajki”. Bajki, w której każde dziecko czuje się dobrze, jest akceptowane, otrzymuje wsparcie i na miarę swoich możliwości odnosi sukces. Zaangażowanie uczniów było ogromne a widowisko piękne!!!
Na scenie oprócz naszych uczniów zaprezentowali się również zaprzyjaźnieni podopieczni placówek, z którymi współpracujemy, tj. Środowiskowego Domu Samopomocy, Zespołu Szkół Specjalnych z Czerwionki – Leszczyn, Niepublicznej Szkoły Podstawowej UMIEM w Raciborzu, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego.
Czego można nam życzyć? Kolejnych pięknych jubileuszy! Radości i entuzjazmu uczniów, który będzie motywował kreatywność i zaangażowanie nauczycieli, dobrej współpracy z rodzicami, dumy z naszych absolwentów, wiernych przyjaciół i przychylności władz samorządowych…
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na szkolnym fb. Zdjęcia wykonali uczniowie SOSWNiS w Raciborzu pod kierunkiem pana Bartka Wocha.
O naszym Jubileuszu w raciborskich mediach.