• Działania projektowe

• Podsumowanie projektu - kwiecień 2023

W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klas 4ap, 7ak oraz 7ap zakończyli swoją kilkumiesięczną przygodę z #SuperKoderami Fundacji Orange. Był to czas ciekawej pracy połączonej z niesamowitą zabawą. Dzięki pozyskanym z Fundacji środkom na zakup ozobotów oraz kartoników do maty, uczniowie poznawali tajemnice kodowania, poszerzali umiejętności posługiwania się mapą Polski oraz przybliżali sobie znajomość polskich legend. W ten sposób rozwijali swoje umiejętności matematyczne, analityczne i logiczne myślenie. Ćwiczyli koncentrację uwagi, wytrwałość i cierpliwość.

Koordynatorką wszystkich działań była p. Aleksandra Barwiak a wspierały ją panie Ewelina Baron, Bernadeta Gorczowska oraz Joanna Burszyk.

Więcej zdjeć na szkolnym fb.

• #SuperKoderzy podróżują przez Polskę! - kwiecień 2023

#SuperKoderzy w dalszym ciągu podróżują przez Polskę poznając jej historię zapisaną

w legendach. Tym razem odwiedzili Kraków i Warszawę. Przypomnieli sobie legendę

o smoku  wawelskim oraz o Warsie i Sawie.

Zadań było dużo i nie były takie proste. Niektórzy musieli nieźle pokombinować,

by zaplanować drogę ozobota do smoka, pozbierać po drodze wszystkie kamienie,

zaprowadzić krakowiankę na Wawel, czy też doprowadzić Warsa do Sawy.

Dużym wyzwaniem był również konkurs sprawdzający umiejętność uważnego słuchania.

Ale udało się!

Jest to świetna zabawa!!

• Dwóch starszych chłopców siedzi w ławce. Pochylają się nad kartami pracy. Na ławce przed nimi leży rozłożona mapa fizyczna Polski.
      • #SuperKoderzy działają! - marzec 2023

Nasi #SUPERKODERZY Fundacji Orange znów w akcji! Tym razem kodowali i rozkodowywali tajne

hasła za pomocą szyfru Cezara oraz szyfru gaderypoliki.

W ramach lekcji geografii poznali bliżej Gniezno-pierwszą stolicę

Polski. Uczniowie coraz to lepiej potrafią posługiwać się mapą Polski.

I w dalszym ciągu ciężko pracują nad makietą miasta.

• Kolejne zadania za #SuperKoderami

Uczniowie biorący udział w programie #SUPERKODERZY Fundacji Orange,

wykonali kolejne zadania. Poznali najdłuższe rzeki w Polsce.

Dowiedzieli się jaką mają długości oraz wskazywali ich położenie na mapie.

Następnie zakodowali Ozobota tak, aby przeszedł Wisłę odwiedzając kolejne

miasta przez, które ona przepływa.

Uczniowie rozpoczęli również prace nad makietą miasta. Wymaga to od nich

bardzo dużo zaangażowania, wytrwałości i cierpliwości. Uczniowie pomalowali

rzekę oraz teren zielony. Wykonali część domków oraz zarys kościoła. Planują

jeszcze stworzyć trasę dla Ozobota i parę innych ciekawych rzeczy...

• Logo programu #SuperKoderzy

#SuperKoderzy działają!!! październik 2022

Po wrześniowych próbach, za uczestnikami programu #SUPERKODERZY

Fundacji Orange, pierwszy miesiąc poważnych zmagań z zadaniami.

Podczas zajęć uczniowie poznali kierunki świata, przypomnieli sobie symbole

narodowe, sąsiadów Polski i przybliżyli legendę o Lechu, Czechu i Rusie.

Uczniowie na zajęciach wykonywali wiele aktywności. Między innymi

programowali ruch ozobota według konkretnych wskazówek, rozwiązywali karty

pracy, tworzyli komiksy, pracowali z matą do kodowania i zgłębiali tajniki

programu scratch.

Uczeń siedzi przy stoliku. Na ławce rozłożone kartki. Na kartce z konturem mapy Polski porusza się Ozobot.   Pięcioro uczniów pochylonych nad planszą do kodowania. Kodują flagę Polski.

• Rozłożone kartki z narysowanymi mazakami trasami dla ozobota. Na jednej z nich świecący ozobot.

#Superkoderzy ruszają!!!  wrzesień 2022

W ramach dofinansowania z programu Fundacji Orange, nasza szkoła wzbogaciła się w Ozoboty.

Uczniowie klas 4ap, 7ap oraz 7ak mieli okazję uczestniczyć już w pierwszych zajęciach, na których poznali zasadę działania robota.

Rysowali mu trasę i sprawdzali, czy robot ją pokona. Uczniom zajęcia bardzo się podobały i z niecierpliwością czekają już na następne.