• O programie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025

jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek.

Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działania w ramach bieżącej edycji kontynuują sprawdzone metody popularyzacji czytania, jak i odpowiadają na współczesne przemiany sposobów uczestnictwa jednostki w kulturze.

Główny cel programu – rozwój czytelnictwa w Polsce oraz wzmocnienie roli bibliotek publicznych

– współtworzą cztery cele szczegółowe, z których każdy posiada odrębny priorytet.

Są one nakierowane na wyrównywanie szans poprzez podniesienie kompetencji czytelniczych w społeczeństwie.

Nasza szkoła w ramach Priorytetu 3 wzbogaci księgozbiór biblioteki o nowości wydawnicze, będzie promować czytelnictwo

wśród dzieci i młodzieży oraz zakupi elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.