W ramach trzeciego etapu zajęć projektowych “Akademia Równych Szans”, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w specjalistycznych w zajęciach Multimedialny świat nauk przyrodniczych - przystanek chemia. Ich celem jest umożliwienie uczniom zdobycia dodatkowej wiedzy z chemii, doskonalenie zdobytych już umiejętności, rozbudzanie zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi, a także kształtowanie właściwych postaw w zakresie dbałości o zdrowie i ochronę środowiska. Uczniowie zdobywają umiejętność posługiwania się iPadem na lekcjach chemii, zajęciach pozalekcyjnych oraz w czasie wolnym. Korzystają i poruszają się w aplikacjach systemowych takich jak aparat, kamera i mapy. Szczególną uwagę zwraca się, na doskonalenie umiejętności bezpiecznej pracy z Internetem.
Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia i wyrównanie szans edukacyjnych poprzez realizację zajęć wspomagających uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.
Projekt „Akademia równych szans” uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 (Europejski Fundusz Społeczny).
