Aktualności
Świąteczne życzenia
Świąteczne życzenia uczniów
Jajek pięknie malowanych,
Świąt słonecznie roześmianych,
w poniedziałek dużo wody,
zdrowia, szczęścia oraz zgody
życzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
Podsumowanie konkursów
Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Dziś nadszedł dzień ogłaszania wyników. Na zwycięzców czekały dyplomy i nagrody.
I tak, w konkursie Tabliczki Mnożenia mamy w tym roku szkolnym aż czterech MISTRZÓW!!! Są to Adam Dziki, Daniel Samko, Mateusz Wojtera i Rafał Neuman.
Podsumowany został także Tydzień Języka Ojczystego, w trakcie którego uczniowie klas młodszych wykazywali się znajomością legend polskich natomiast starsi walczyli o tytuł Mistrza Ortografii w Konkursie Ortograficznym.
W Legendarnym Konkursie zostali nagrodzeni: Julian Pasberg, Barbar Kupka i klasa 7zm. Natomiast ortograficznym ekspertem została Wiktoria Hallas.
Konkursy są nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także formą wspaniałej zabawy. Przekonali się o tym uczniowie, którzy podczas organizowanego w szkole Dnia Kopernika wykonali kosmiczne pojazdy lub też przygotowali "kosmiczne śniadanie". Ich ogromne zaangażowanie i pomysłowość została nagrodzona słodkim upominkiem.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Co roku w naszej szkole obchodzimy przypadający na 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum. Z tej okazji terapeuci Si przygotowali dla uczniów ścieżkę sensoryczną, a całą społeczność szkolną zachęcano do ubrania się na niebiesko- był to wyraz solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Nie zabrakło także okazji do nauki, jak być dobrym kolegą i koleżanką oraz do integracji uczniów.
Więcej zdjęć na szkolnym fb
Praktyki wspomagane uczniów SPdP
Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy regularnie uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach praktyk wspomaganych w Arboretum. W tym tygodniu ich praca zaowocowała pięknymi domkami dla owadów.
Trzymamy kciuki za kolejne zadania!
Wielkopostny Dzień Skupienia
Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z tego też powodu, w dniu 31 marca, panie Katechetki zadbały o naszą sferę duchową. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz opiekunami uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. W programie dnia znalazła się między innymi Droga Krzyżowa, sakrament pokuty oraz Eucharystia. Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w quizie wiedzy religijnym oraz został podsumowany konkurs plastyczny dotyczący przedstawienia zmartwychwstania Jezusa w sposób ewangelizacyjny.
Więcej zdjęć na szkolnym fb.
Góra Grosza
31 marca w naszej szkole zakończona została akcja Góra Grosza. Zebrano 440,21zł. Pieniądze przekazano na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej szlachetnej akcji. Koordynatorkami zbiórki były Panie: Maria Cwik i Karolina Symko.
Wizyta w Bibliotece na Ostrogu
28 marca uczniowie klas 6ze, 3az i 3z zostali zaproszeni na lekcję do Filii nr2 na Ostrogu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów bardzo ciekawe zajęcia o wodzie. Dzieci obejrzały film, wysłuchały wiersza i zagadek, kolorowały ilustracje przedstawiające obieg wody w przyrodzie. Bardzo chętnie podejmowały się wszystkich zaproponowanych aktywności. Wielką atrakcją było poszukiwanie skarbu, którym okazała się woda w słoiku. Zajęcia były niezwykle interesujące i pouczające. Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego zaproszenia do biblioteki. Bardzo dziękujemy
Więcej zdjeć na szkolnym fb.
Kreatywne warsztaty...
W piątek Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach współpracy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Cyprzanowie i Samborowicach, zorganizowało kreatywne warsztaty, na których uczniowie naszej szkoły wspólnie z wychowankami Placówki wykonali piękne stroiki wielkanocne. Zajęcia przebiegły w przemiłej domowej atmosferze. Uczniowie nawiązali nowe znajomości. Bardzo dziękujemy Pani dyrektor Magdalenie Strzelczyk za miłe przywitanie a Pani Kasi i Pani Beacie za cudowną opiekę i przepyszny poczęstunek.
Więcej zdjęć na szkolnym fb.
XIV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych
23 marca w Zabrzu odbył się XIV Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.
W zawodach wzięli udział zawodnicy Klubu Animusz- absolwenci naszej szkoły. Uzyskali, jak zawsze, wspaniałe wyniki:
Dawid Szyra- II miejsce na 25 metrów w stylu motylkowym,
Kacper Szyra-II miejsce na 50metrów i 100 metrów w stylu dowolnym,
Mateusz Małys- I miejsce na 25 metrów w stylu dowolnym oraz IV miejsce na 50 metrów w stylu dowolnym,
Damian Klimek-II miejsce na 25 metrów w stylu dowolnym oraz III miejsce na 50 metrów w stylu dowolnym,
Daria Ściborska za udział w pływaniu na 25 metrów stylem dowolnym otrzymała wstążkę.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników. Jesteśmy bardzo dumni!!!
Światowy Tydzień Mózgu
Od 13 do 19 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Tydzień Mózgu – święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Uczniowie na lekcjach mieli okazję wspólnie odkryć niezwykłą moc tego organu. Obejrzeli film, dzięki któremu poznali ciekawostki na temat budowy i funkcjonowania ludzkiego mózgu. Pod okiem nauczycieli wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia pobudzające i usprawniające jego pracę. Wśród przygotowanych dla nich zadań znalazły się: kodowanie na macie, zabawy z robotami, zajęcia z biofeedback. To był bardzo inspirujący tydzień.
Światowy Dzień Czytania Tolkiena
Warsztaty kulinarne klas 5/6ap, 8b i 2Br
W dniu 23 marca uczniowie z klas 5/6ap, 8a i 2Br wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Etiudzie - Breakfast & brunch. Warsztaty prowadził szef kuchni i właściciel Mateusz Zawojski. Uczniowie dowiedzieli się jak robić ciasto na pizzę oraz jak dobrze dobierać składniki. Uczta była wielka! Z niecierpliwością teraz czekają na kolejne warsztaty.
Serdeczne podziękowania dla pana Mateusza za poświęcony czas, cierpliwość i gościnność.
Więcej zdjęć na szkolnym fb
Apetyt na zdrowie - pierwszy numer szkolnej gazetki!
W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Trzymaj formę" uczniowie klasy VIII opracowali pierwszy numer gazetki szkolnej na temat zdrowego stylu życia ,,Apetyt na zdrowie".
W gazetce znajdziemy rubrykę z przepisami, poradami, ćwiczeniami oraz mnóstwo informacji jak mądrze wybierać i żyć zdrowo. Ponadto, w rubryce "Deser na zdrowie" konkursz losowaniem nagród. Więcej informacji znajdziecie w marcowym wydaniu gazetki!
Szkolnymi koordynatorami programu "Trzymaj formę" są panie Iza Gembalczyk oraz Ola Rudyszyn-Grech.
Trzymamy kciuki za redaktorów!!!
Wyróżnienia dla naszych uczennic!
Walentynki są już odległym wspomnieniem, ale miło jest nam poinformować, że nasze uczennice - Laura Kretek, Paulina Miensopust i Magdalena Główka zdobyły wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym " Moja Walentynka", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu. Serdecznie gratulujemy!!!
Odkrywamy tajemnice wody
22 marca, z okazji Światowego Dnia Wody, odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego najmłodsi uczniowie odkrywali tajemnice wody. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat wody, a także miały możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych eksperymentach. Wiedzą już co się w wodzie rozpuszcza i co się na wodzie unosi. Znają także odpowiedź na pytanie, czy woda potrafi wędrować. Zainteresowanie uczniów tematem było bardzo duże. Chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, a końcowe eksperymenty z kolorową i wędrującą wodą, pieprzem i płynem do mycia naczyń, a także eksperyment z pianą zdobyły wielki aplauz.
Więcej zdjęć na szkolnym fb
DZIĘKUJEMY!!!
Bardzo dziękujemy firmie #SADYLECHGrudynia za jabłka, którymi mogliśmy obdarować naszych uczniów. Owoce były nie tylko smaczną ale również bardzo zdrową przekąską.
21 marca ...
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało szereg ciekawych gier i zabaw, które zaangażowały całą uczniowską społeczność do wspólnego świętowania. Każda z klas miała możliwość udziału w różnych aktywnościach; od rozgrywek dobble, poprzez zabawy z chustą Klanza, na malowaniu twarzy kończąc. A to tylko niektóre z wielu wspaniałych atrakcji. Nie zabrakło również na naszych stopach symbolicznych kolorowych skarpetek! Były również takie, które należało połączyć w pary w ramach jednego z zadań. Na zakończenie tego wspaniałego dnia urządziliśmy wystawę z przepięknych Marzann wykonanych przez naszych uczniów.
Więcej zdjęć na szkolnym fb
3
Warsztaty integracyjne
16 marca uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej SP nr 4 w Pszowie wzięli udział w integracyjnych warsztatach pracy w glinie. Czas spędzony na tworzeniu oryginalnych ozdób wielkanocnych okazał się doskonałą okazją do wzajemnego poznania się i integracji. Swoją wiedzą i talentem podzieliła się p. Aleksandra Wojtowicz, a komfort pracy zapewniła pracownia doposażona dzięki #LaboratoriomPrzyszłości. Organizatorem tej fantastycznej inicjatywy było Szkolne Koło Wolontariatu.
Więcej zdjęć na stronie fb.
Klasy SPdP poznają zawody
W piątek 3 marca uczniowie klas 1Pa, 1Pk oraz 2P Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli możliwość poznać bliżej zawód fryzjera-stylisty.
Dzięki uprzejmości pani Katarzyny Blokesz, pracującej od lat w tym zawodzie, dowiedzieli się jak prawidłowo pielęgnować włosy oraz jakie są rodzaje cięć włosów. Poznali również ciekawe fryzury a także dowiedzieli się jakich kosmetyków używać do ich pielęgnacji. Uczestnicy spotkania mogli również skorzystać z fachowych usług pani Kasi i ich fryzury nabrały innego wyglądu.
Na koniec spotkania uczniowie otrzymali w prezencie mini szampony a uczniowie odwdzięczyli się własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Bardzo dziękujemy pani Kasi za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę.
Więcej zdjęć można zobaczyć na szkolnym fb.
Archiwum Aktualności
