17 czerwca nasza szkoła stanęła po raz kolejny na wysokości zadania, współorganizując wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu XXIII Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.
Głównym organizatorem wydarzenia był Klub Olimpiad Specjalnych „Animusz” działający przy naszym Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, a same zawody odbyły się na hali ZSOMS.
W mityngu wzięło udział ponad 100 zawodników, reprezentujących 10 drużyn z całego województwa śląskiego. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak: biegi na 50 m, 100 m, 400 m i 800 m, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz skok w dal – zarówno z miejsca, jak i z rozbiegu.
Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych za zaufanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniach – dzięki temu mogliśmy zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie oraz Dyrekcji ZSOMS za udostępnienie obiektu oraz wsparcie w organizacji tych wyjątkowych zawodów.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wolontariuszy z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu, ich opiekunów, a także sędziów – nauczycieli SMS i wychowawców ZP – za zaangażowanie i profesjonalizm.
Dziękujemy Miastu Racibórz oraz Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe, które umożliwiło realizację tego wydarzenia.
Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, trenerom, nauczycielom oraz osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w to sportowe święto!
Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę nauczycieli ZSS – ich zaangażowanie, determinacja i ogrom pracy sprawiły, że mityng został perfekcyjnie przygotowany i przeprowadzony. To dzięki ich wysiłkowi wszystko było zapięte na ostatni guzik!
Więcej zdjęć na szkolnym fb.