15 października w hali MOSiR w Zabrzu odbył się Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
W zawodach wzięło udział aż 14 drużyn. Nie mogło zabraknąć również Klubu Animusz Racibórz, który wystąpił w nowym składzie – dla większości zawodników był to debiut zarówno w zawodach w piłce nożnej, jak i w Olimpiadach Specjalnych.
Reprezentowali nas: Maksymilian Manieta, Marcin Zaobek, Mateusz Duka, Julian Pasberg, Szymon Maciocha, Jakub Kupiec, Dawid Rak, Krzysztof Zając, Jakub Rossman.
Mimo krótkiego stażu, drużyna spisała się znakomicie, zajmując 3. miejsce!
Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zawodników, którzy pokazali ogromne zaangażowanie, radość i ducha sportowej rywalizacji. Wszyscy wrócili zdrowi, uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii!
Transport na zawody był dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Racibórz.
