Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami to wyjątkowe wydarzenie w naszym szkolnym kalendarium. To moment, w którym zatrzymujemy się, by uświadomić sobie, że tworzymy ZESPÓŁ – wspólnotę różnych osób, o odmiennych możliwościach, marzeniach i talentach. Razem budujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a niepełnosprawność sprawia, że staje się on bogatszy, cieplejszy i bardziej kolorowy.
Podczas dzisiejszej akademii, w obecności zaproszonych gości – władz powiatowych: przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego Tomasza Cofały, etatowego członka Zarządu Powiatu Marka Kurpisa oraz księdza Adriana Bombelka, dyrektora Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego - zaprezentowali się nasi uczniowie wspólnie z zaprzyjaźnionymi licealistami z DLO, ukazując wachlarz swoich możliwości. Niezwykle udanym debiutem mogą pochwalić się również Mamy naszych uczniów, które wykonały na bębnach utwór „Tolerancja” S. Soyki. Było po prostu pięknie i wzruszająco!
Niech słowa z naszej „tęczy”: siła, dobro, odwaga, marzenia, szacunek, akceptacja i równość towarzyszą nam każdego dnia!
Więcej zdjęć na szkolnym fb.
