Zakończyły się XIII Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w Katowicach i obejmowały rywalizację w czterech dyscyplinach sportowych. Klub Olimpiad Specjalnych „Animusz” reprezentował województwo śląskie, a w jego skład weszli najlepsi zawodnicy badmintona związani z naszą Szkołą i Klubem.
Reprezentowali nas: Aleksandra Grabowska, Maksymilian Manieta, Michał Fulneczek oraz absolwent szkoły Waldemar Mrowiec. Opiekunem zawodników podczas całych igrzysk była p.Daria Otulak, która przez trzy dni opiekowała się drużyną i czuwała nad przebiegiem zawodów.
W turnieju badmintona wzięły udział reprezentacje z 17. województw. Trzeba nadmienić, że tegoroczne igrzyska były jednocześnie eliminacjami do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Chile, które odbędą się w październiku przyszłego roku. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, ponieważ w zawodach startowali najlepsi zawodnicy z całej Polski. Tym bardziej jesteśmy dumni z osiągnięć naszych reprezentantów, którzy wywalczyli miejsca na podium i odnieśli ogromny sukces sportowy.
Wyniki naszych zawodników:
Michał Fulneczek – I miejsce
Aleksandra Grabowska – II miejsce
Maksymilian Manieta – III miejsce
Waldemar Mrowiec – IV miejsce
W grze deblowej: Michał Fulneczek i Waldemar Mrowiec - II miejsce.
To wielkie osiągnięcia, mnóstwo radość i niezwykłe powody do dumy dla całej społeczności naszej Szkoły oraz Klubu Animusz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom determinacji, sportowej walki i wspaniałych wyników.
