• Witamy na naszej stronie
    • Znajdziesz tu bieżące informacje z życia szkoły a także aktualnie obowiązujący plan lekcji.
    • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
    • Ciężko pracujemy nad dostarczeniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
    • "Cudeńka" ze szkolnej pracowni artystycznej.
    • "Cudeńka" ze szkolnej pracowni artystycznej.
    • Ułożone w poziomie znaki: znak Funduszy Europejskich Program Regionalny, barwy Rzeczpospolitej Polski z nazwą, logo województwa śląskiego,  znak Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny

    • Dla uczniów i rodziców

      Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
      • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

        • 27.06.2026
        • 26. czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026.

          To wyjątkowy dzień, który zamknął kolejny etap nauki, a jednocześnie otworzył nowy rozdział w życiu części naszych uczniów. Kolejna bowiem ich grupa dołączyła do grona absolwentów naszej szkoły, gotowa wyruszyć w dalszą drogę, by realizować swoje plany, rozwijać pasje i spełniać marzenia.

      • Obóz sportowy w Istebnej
        • Obóz sportowy w Istebnej

        • 26.06.2026
        • W dniach od 19. do 26. czerwca nasi uczniowie a zarazem zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Animusz” uczestniczyli w obozie sportowym w Istebnej.

          Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, szczęśliwi, pełni energii, pięknych wspomnień i bogatsi o nowe doświadczenia. Pogoda dopisała, a każdy dzień był wypełniony aktywnością, sportem i dobrą zabawą. Uczestnicy brali udział w treningach piłki nożnej, koszykówki, lekkiej atletyki, Nordic Walking, bocce , badmintonie, zajęciach na basenie, aqua aerobiku oraz wielu innych atrakcjach.

      • Piknik integracyjny z „Fruwaj z Orłami”
        • Piknik integracyjny z „Fruwaj z Orłami”

        • 26.06.2026
        • Zakończyliśmy pierwszy cykl zajęć ogólnorozwojowych Fruwaj z Orłami, którego zwieńczeniem był pełen radości piknik integracyjny. Był to wyjątkowy czas aktywności, wspólnej zabawy, sportowych wyzwań i budowania nowych relacji.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom za zaangażowanie, uśmiech i wspólnie spędzone chwile. Życzymy bezpiecznych, pełnych słońca wakacji i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych zajęciach!

      • Piknik integracyjny w Przedszkolu nr 24
        • Piknik integracyjny w Przedszkolu nr 24

        • 26.06.2026
        • 24. maja uczniowie młodszych klas naszej szkoły uczestniczyli w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Przedszkole nr 24 z Oddziałem Integracyjnym w Raciborzu.
          Wspólne zabawy, gry i rozmowy stworzyły okazję do integracji oraz spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
          Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

      • Dziękujemy
        • Dziękujemy

        • 26.06.2026
        • W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli okazję uczestniczyć w praktykach wspomaganych. Praktyki te, odbywały się w zakładach pracy z udziałem nauczyciela, pełniącego rolę trenera pracy. Udział w praktykach sprzyjał aktywizacji zawodowej poprzez pracę oraz umożliwił nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia wspomaganego lub innych form aktywności zawodowej.

      • Tydzień dla Bezpieczeństwa za nami!
        • Tydzień dla Bezpieczeństwa za nami!

        • 26.06.2026
        • W czwartek zakończyliśmy w naszej szkole "Tydzień dla Bezpieczeństwa". Przez cały tydzień nauczyciele prowadzili szereg działań, podczas których uczniowie przypominali sobie zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Odbyły się apele poświęcone różnym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem. Poruszano temat profilaktyki uzależnień, w tym szkodliwości spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz używania innych substancji psychoaktywnych, które niszczą to, co w życiu najważniejsze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożeń związanych z kleszczami, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

      • Ogród Zmysłów
        • Ogród Zmysłów

        • 25.06.2026
        • W poprzednim roku szkolnym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, na terenie naszej placówki powstał Ogród Zmysłów. W bieżącym roku nadal się rozwijał, zyskując nowe elementy i zmieniając swoje oblicze.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do jego rozwoju i przemiany. Szczególne podziękowania kierujemy do:

      • Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach
        • Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach

        • 24.06.2026
        • W dniu dzisiejszym odbył się Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły oraz zawodników Klubu Animusz Olimpiad Specjalnych z Raciborza.

          Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy rywalizowali na dystansach 2,5 km oraz 5 km, prezentując wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie.

      • Wycieczka do Gamowa.
        • Wycieczka do Gamowa.

        • 24.06.2026
        • W dniu 23 czerwca, trzy klasy Szkoły Przysposabiające do Pracy wybrały się na wycieczkę na wieś, do Gamowa. Uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z pracą rolnika, zwiedzić zabytkowy, historyczny młyn oraz skansen straży pożarnej. Poza tym przejechali się wozem po okolicznych terenach i polach, odwiedzając najmniejszą wieś na Śląsku – Sławienko. Gospodarz, który wiózł uczniów wozem, zatrzymywał się w szczególnych punktach i opowiadał o historii tych miejsc lub przekazywał ciekawostki z nimi związane. W gospodarstwie dzieci miały również okazję pogłaskać króliczki i konia. Na koniec, przy grilowanej kiełbasce, podsumowaliśmy wspólnie całą wyprawę.

      • Dzień Lemoniady
        • Dzień Lemoniady

        • 23.06.2026
        • W ostatnich dniach temperatura wysoka, ale my znaleźliśmy idealny sposób na ochłodę!

          W naszej świetlicy w dniu 22 czerwca zorganizowaliśmy Dzień Lemoniady. Każdy z uczniów mógł poczęstować się pysznym i orzeźwiającym napojem. W taki upał ten cytrusowy zastrzyk energii był dokładnie tym, czego wszyscy potrzebowaliśmy. Kolejki po dolewkę tylko potwierdziły, że to był strzał w dziesiątkę!

    • Partnerzy

      • {#1508} 2
      • Starostwo Powiatowe w Raciborzu
      • Odnośnik: https://www.programdlaszkol.org
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Jakość powietrza

      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Erasmus+
    • Laboratoria Przyszłości
    • Librus Synergia
    •  

      RODO