
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
- 27.06.2026
26. czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026.
To wyjątkowy dzień, który zamknął kolejny etap nauki, a jednocześnie otworzył nowy rozdział w życiu części naszych uczniów. Kolejna bowiem ich grupa dołączyła do grona absolwentów naszej szkoły, gotowa wyruszyć w dalszą drogę, by realizować swoje plany, rozwijać pasje i spełniać marzenia.
Obóz sportowy w Istebnej
- 26.06.2026
W dniach od 19. do 26. czerwca nasi uczniowie a zarazem zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Animusz” uczestniczyli w obozie sportowym w Istebnej.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, szczęśliwi, pełni energii, pięknych wspomnień i bogatsi o nowe doświadczenia. Pogoda dopisała, a każdy dzień był wypełniony aktywnością, sportem i dobrą zabawą. Uczestnicy brali udział w treningach piłki nożnej, koszykówki, lekkiej atletyki, Nordic Walking, bocce , badmintonie, zajęciach na basenie, aqua aerobiku oraz wielu innych atrakcjach.
Piknik integracyjny z „Fruwaj z Orłami”
- 26.06.2026
Zakończyliśmy pierwszy cykl zajęć ogólnorozwojowych Fruwaj z Orłami, którego zwieńczeniem był pełen radości piknik integracyjny. Był to wyjątkowy czas aktywności, wspólnej zabawy, sportowych wyzwań i budowania nowych relacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom za zaangażowanie, uśmiech i wspólnie spędzone chwile. Życzymy bezpiecznych, pełnych słońca wakacji i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych zajęciach!
Piknik integracyjny w Przedszkolu nr 24
- 26.06.2026
24. maja uczniowie młodszych klas naszej szkoły uczestniczyli w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Przedszkole nr 24 z Oddziałem Integracyjnym w Raciborzu.
Wspólne zabawy, gry i rozmowy stworzyły okazję do integracji oraz spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.
Dziękujemy
- 26.06.2026
W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli okazję uczestniczyć w praktykach wspomaganych. Praktyki te, odbywały się w zakładach pracy z udziałem nauczyciela, pełniącego rolę trenera pracy. Udział w praktykach sprzyjał aktywizacji zawodowej poprzez pracę oraz umożliwił nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia wspomaganego lub innych form aktywności zawodowej.
Tydzień dla Bezpieczeństwa za nami!
- 26.06.2026
W czwartek zakończyliśmy w naszej szkole "Tydzień dla Bezpieczeństwa". Przez cały tydzień nauczyciele prowadzili szereg działań, podczas których uczniowie przypominali sobie zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Odbyły się apele poświęcone różnym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem. Poruszano temat profilaktyki uzależnień, w tym szkodliwości spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz używania innych substancji psychoaktywnych, które niszczą to, co w życiu najważniejsze. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zagrożeń związanych z kleszczami, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!
Ogród Zmysłów
- 25.06.2026
W poprzednim roku szkolnym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, na terenie naszej placówki powstał Ogród Zmysłów. W bieżącym roku nadal się rozwijał, zyskując nowe elementy i zmieniając swoje oblicze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do jego rozwoju i przemiany. Szczególne podziękowania kierujemy do:
Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach
- 24.06.2026
W dniu dzisiejszym odbył się Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły oraz zawodników Klubu Animusz Olimpiad Specjalnych z Raciborza.
Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy rywalizowali na dystansach 2,5 km oraz 5 km, prezentując wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie.
Wycieczka do Gamowa.
- 24.06.2026
W dniu 23 czerwca, trzy klasy Szkoły Przysposabiające do Pracy wybrały się na wycieczkę na wieś, do Gamowa. Uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z pracą rolnika, zwiedzić zabytkowy, historyczny młyn oraz skansen straży pożarnej. Poza tym przejechali się wozem po okolicznych terenach i polach, odwiedzając najmniejszą wieś na Śląsku – Sławienko. Gospodarz, który wiózł uczniów wozem, zatrzymywał się w szczególnych punktach i opowiadał o historii tych miejsc lub przekazywał ciekawostki z nimi związane. W gospodarstwie dzieci miały również okazję pogłaskać króliczki i konia. Na koniec, przy grilowanej kiełbasce, podsumowaliśmy wspólnie całą wyprawę.
Dzień Lemoniady
- 23.06.2026
W ostatnich dniach temperatura wysoka, ale my znaleźliśmy idealny sposób na ochłodę!
W naszej świetlicy w dniu 22 czerwca zorganizowaliśmy Dzień Lemoniady. Każdy z uczniów mógł poczęstować się pysznym i orzeźwiającym napojem. W taki upał ten cytrusowy zastrzyk energii był dokładnie tym, czego wszyscy potrzebowaliśmy. Kolejki po dolewkę tylko potwierdziły, że to był strzał w dziesiątkę!

