• Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności strony internetowej

Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespół Szkół Specjalnych (edupage.org)

Data publikacji strony internetowej: 2021-03-14

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-14

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

- niektóre zdjęcia, obrazki graficzne nie posiadają alternatywnej wersji tekstowej,

- część plików nie jest dostępna cyfrowo,

- częściowy brak hierarchii nagłówkowej artykułów,

- publikacje nagrań wideo nie posiadają audiodeskrypcji lub treści alternatywnej.

Szablon strony jest zgodny w 100% z WCAG 2.1. Redaktorzy naszej strony cały czas pracują nad dostępnością zamieszczanych materiałów.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest B. Białas, email: zssraciborz@gmail.com  Kontakt telefoniczny (32) 415 49 91. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opis zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądania, wskazanie, o którą stronę lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba zgłaszająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dostępny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem, jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można również złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej RPO | Rzecznik Praw Obywatelskich (brpo.gov.pl)

1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszar kontroli.

Wejście główne do Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu jest usytuowane od strony ul. Królewskiej. Jest częściowo zadaszone, wolne od barier architektonicznych. Wejście zabezpieczone jest monitoringiem.

1. Opis dostępności korytarzy, schodów, wind.

W budynku szkoły korytarze pozbawione są barier architektonicznych. Na kondygnacje wyższą pawilonu A oraz B osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku mogą dostać się za pomocą „schodołazu”. Platforma/winda umieszczona w holu, umożliwia osobom poruszającym się na wózku dostać się do pomieszczeń tj: stołówki, świetlicy szkolnej, sekretariatu, gabinetu dyrektora oraz wicedyrektora, biblioteki szkolnej, gabinetu pielęgniarki.

1. Opis dostosowań na przykład pochylni, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

W budynku szkolnym nie ma zamontowanych pętli indukcyjnych, nie są dostępne informacje głosowe. Boisko szkolne dla osób poruszających się na wózkach zostało wyposażone w łagodny zjazd, umożliwiające przedostanie się na bieżnię.

1. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie placówki nie ma parkingu z wyznaczonym miejscem postojowym dla pojazdów przeznaczonych do przewożenia osób niepełnosprawnych. Przed szkołą znajduje się zajazd dla samochodów.

1. Informacje o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do szkoły można wejść z psem asystującym.

1. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Wymaga ona jednak wcześniejszego poinformowania szkoły, email zssraciborz@gmail.com

Oświadczenie sporządzono dnia 2023-01-16.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dane teleadresowe:

Zespół Szkół Specjalnych