• Witamy na naszej stronie
    • Znajdziesz tu bieżące informacje z życia szkoły a także aktualnie obowiązujący plan lekcji.
    • Najnowsze informacje dla rodziców i uczniów
    • Ciężko pracujemy nad dostarczeniem Ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności, aby wyświetlić szczegóły.
    • "Cudeńka" ze szkolnej pracowni artystycznej.
    • "Cudeńka" ze szkolnej pracowni artystycznej.
    • Ułożone w poziomie znaki: znak Funduszy Europejskich Program Regionalny, barwy Rzeczpospolitej Polski z nazwą, logo województwa śląskiego,  znak Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny

    • Dla uczniów i rodziców

      Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
      • Ogród Zmysłów
        • Ogród Zmysłów

        • 25.06.2026
        • W poprzednim roku szkolnym, dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, na terenie naszej placówki powstał Ogród Zmysłów. W bieżącym roku nadal się rozwijał, zyskując nowe elementy i zmieniając swoje oblicze.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do jego rozwoju i przemiany. Szczególne podziękowania kierujemy do:

      • Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach
        • Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach

        • 24.06.2026
        • W dniu dzisiejszym odbył się Śląski Mityng Nordic Walking Olimpiad Specjalnych. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły oraz zawodników Klubu Animusz Olimpiad Specjalnych z Raciborza.

          Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy rywalizowali na dystansach 2,5 km oraz 5 km, prezentując wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie.

      • Wycieczka do Gamowa.
        • Wycieczka do Gamowa.

        • 24.06.2026
        • W dniu 23 czerwca, trzy klasy Szkoły Przysposabiające do Pracy wybrały się na wycieczkę na wieś, do Gamowa. Uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z pracą rolnika, zwiedzić zabytkowy, historyczny młyn oraz skansen straży pożarnej. Poza tym przejechali się wozem po okolicznych terenach i polach, odwiedzając najmniejszą wieś na Śląsku – Sławienko. Gospodarz, który wiózł uczniów wozem, zatrzymywał się w szczególnych punktach i opowiadał o historii tych miejsc lub przekazywał ciekawostki z nimi związane. W gospodarstwie dzieci miały również okazję pogłaskać króliczki i konia. Na koniec, przy grilowanej kiełbasce, podsumowaliśmy wspólnie całą wyprawę.

      • Dzień Lemoniady
        • Dzień Lemoniady

        • 23.06.2026
        • W ostatnich dniach temperatura wysoka, ale my znaleźliśmy idealny sposób na ochłodę!

          W naszej świetlicy w dniu 22 czerwca zorganizowaliśmy Dzień Lemoniady. Każdy z uczniów mógł poczęstować się pysznym i orzeźwiającym napojem. W taki upał ten cytrusowy zastrzyk energii był dokładnie tym, czego wszyscy potrzebowaliśmy. Kolejki po dolewkę tylko potwierdziły, że to był strzał w dziesiątkę!

      • Spotkanie w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej
        • Spotkanie w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej

        • 20.06.2026
        • Na zaproszenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Raciborzu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w integracyjnych zajęciach plastycznych. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, nawiązania nowych znajomości oraz rozwijania kreatywności w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy bardzo!

      • „Tydzień dla Bezpieczeństwa” - rozpoczęty
        • „Tydzień dla Bezpieczeństwa” - rozpoczęty

        • 19.06.2026
        • Już za tydzień rozpoczynają się długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony zasadom bezpiecznego wypoczynku.

          Tym samym nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa” – inicjatywę mającą na celu podsumowanie całorocznych działań profilaktycznych oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego spędzenia czasu wolnego.

      • XXIV Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Raciborzu
        • XXIV Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Raciborzu

        • 19.06.2026
        • 16. czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbył się XXIV Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

          Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpiad Specjalnych „Animusz” wraz z Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu, natomiast współorganizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach uczestniczyło 100 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych dostosowanych do swoich możliwości. Sportowcy startowali m.in. w biegu na 50m i 100m, wyścigach na wózkach, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca oraz skoku w dal z rozbiegu .

      • Festyn z okazji Dnia Dziecka
        • Festyn z okazji Dnia Dziecka

        • 18.06.2026
        • Choć tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka musiał poczekać na lepszą pogodę, z pewnością było warto! Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Sięgaj Wyżej” nasza szkoła po raz kolejny zamieniła się w miejsce pełne radości, śmiechu i wspólnej zabawy.

          Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, trampolina, spotkanie z alpakami, przejażdżki konne, malowanie twarzy i paznokci, kącik fryzjerski, malowanie kamieni oraz tworzenie kolorowych obrazów na folii. Nie zabrakło także baniek mydlanych, muzyki, kącika czytelniczego oraz słodkich przysmaków – lemoniady i waty cukrowej.

      • Wycieczka do Pszczyny
        • Wycieczka do Pszczyny

        • 18.06.2026
        • 15. czerwca uczniowie klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w wycieczce do Zagrody Żubrów oraz Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Podczas pobytu w Zagrodzie Żubrów dzieci miały możliwość obserwowania tych niezwykłych zwierząt oraz poznania wielu interesujących informacji na temat ich życia, zwyczajów i ochrony gatunkowej.

      • Z wizytą w Arboretum Bramy Morawskiej
        • Z wizytą w Arboretum Bramy Morawskiej

        • 18.06.2026
        • Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Arboretum Bramy Morawskiej. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz poszerzenia wiedzy przyrodniczej.

          Podczas spaceru po lesie uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące owadów i płazów żyjących w naszych lasach. Dowiedzieli się, jak ważną rolę pełnią te zwierzęta w przyrodzie oraz jakie warunki są niezbędne do ich życia. Wędrówka leśnymi ścieżkami pozwoliła również obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wraz ze zbliżającym się latem.

    • Partnerzy

      • {#1508} 2
      • Starostwo Powiatowe w Raciborzu
      • Odnośnik: https://www.programdlaszkol.org
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • Jakość powietrza

      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Erasmus+
    • Laboratoria Przyszłości
    • Librus Synergia
    •  

      RODO