• Sukcesy Daniela i Artura na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych!!!

Najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym i biegu na rakietach śnieżnych podczas rozgrywanych w Wiśle IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali Artur Jonecko oraz Daniel Hluchnik. Uczniowie wracają do domu z medalami. Zawodnicy wzięli udział w biegu na rakietkach śnieżnych. Daniel w biegu na 200 metrów zdobył brązowy medal oraz 5 miejsce w biegu na 100 metrów. Natomiast Artur w biegu na 200 metrów zdobył 4 miejsce oraz srebrny medal w biegu na 100 metrów.

Jesteśmy dumni z naszych olimpijczyków!!!

• Zabawa sztuką - innowacja pedagogiczna

W tym roku szkolnym podczas zajęć świetlicowych realizowana jest innowacja pedagogiczna „Zabawa sztuką”, która opiera się na projekcie edukacyjnym Dagmary Drabik. Innowacja wykorzystuje metody pracy Froebela. Rolą dorosłego jest oddziaływanie wychowawcze poprzez odpowiednie organizowanie środowiska oraz stwarzanie warunków do poznawania otaczającego świata również przez sztukę i przede wszystkim zabawę. Podczas przeprowadzanych zajęć ważne jest aby nie korzystać z żadnych gotowych szablonów i wydobyć kreatywność dzieci. Uczniowie w ramach innowacji brali udział w warsztatach według założeń Herve Tulleta-malowanie plakatu „pole kwiatów”, tworzyli freblowskie konstrukcje z ciecierzycy a na warsztatach tworzenia witraży powstaly bożonarodzeniowe kompozycje. W ramach innowacji został również przeprowadzony szkolny konkurs „Moja maska karnawałowa”. Wpłynęło około 50 prac uczniów, które zostały zaprezentowane na gazetce w świetliy.

• Dyskoteka walentynkowa

12 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową. Od rana po szkole kursowała walentynkowa poczta, roznoszone były karteczki i listy miłosne. Dyskoteka była okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!