• XXI Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Raciborzu

27  września na obiektach sportowych naszej szkoły odbył się XXI Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 100 zawodników z 10 klubów z całego województwa śląskiego. Nasz Klub Animusz reprezentowało 24 zawodników. Zawody zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej  części zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych a w drugiej w technicznych. Emocji jak zwykle nie brakowało a wysiłki startujących zawodników zostały nagrodzone medalami i brawami kibiców.

Śląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych był współfinansowany ze środków z Urzędu Miasta Raciborza oraz Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za przybycie a Dyrekcji szkoły, wolontariuszom, opiekunom, nauczycielom za pomoc w organizacji i wsparcie.

Raciborskie media o mityngu.

Fotogaleria w obiektywie Olimpiady Specjalne Śląskie

• Bezpieczne grzybobranie - nie bądź atrakcyjny dla kleszczy

22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu pod tytułem „Bezpieczne grzybobranie - nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”, które zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Raciborzu na Zamku Piastowskim. Było one niezwykle ciekawe i atrakcyjne! Uczniowie wysłuchali prelekcji znakomitego grzybiarza pana Justyna na temat bezpiecznego grzybobrania, poznali zasady postępowania w przypadku zatruć grzybami, oglądali wystawy przyrodnicze i uczyli się w jaki sposób chronić się przed kleszczami w lesie. Ponadto uczestnicy spotkania mogli skorzystać z różnych dodatkowych atrakcji. Między innym zwiedzili odrestaurowaną kaplicę zamkową, strzelali z łuków do tarczy i uczyli się udzielać pierwszej pomocy. Było super!

Dziękujemy za zaproszenie!

• Wykopki

W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykopkach, które zorganizował dla nas Pan Krystian Bieniek wraz ze swoją rodziną. Przez dwa kolejne dni uczniowie mieli możliwość doświadczenia pracy w polu, ale i piękna otaczającej ich przyrody. Zbieranie ziemniaków, wspólne ognisko i przejażdżka quadem to tylko część atrakcji, które przygotował dla nas Pan Krystian.

Dziękujemy za zaproszenie, poświęcony czas i niezapomniane wrażenia!

• Makroregionalny XLIV Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej

W dniach 19 i 20 września 150 zawodników reprezentujących 24 kluby z 4 województw, rywalizowało na rudzkiej kręgielni „Pink Bowling & Club w Centrum Handlowym "Plaza" podczas Makroregionalnego XLIV Śląskiego Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych "Halembianka".

Pierwszego dnia zawodów odbyły się sesje treningowe i preeliminacje, na podstawie, których zawodnicy zostali przydzieleni do grup sprawnościowych. Drugiego dnia odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, po której rozpoczęły się rozgrywki finałowe w poszczególnych grupach i walka o medale.

Zawodnicy z Klubu Animusz wywalczyli 3 medale.

3 miejsce Natalia Siemiątkowska

2 miejsce Mirela Czekała

1 miejsce Szymon Głowala

Gratulacje dla trenera i zawodników.

Transport zawodników na Turniej został sfinansowany przez Urząd Miasta w Raciborzu.

• XXI Śląski Turniej Piłki Nożnej Halowej

Niespełna dwa tygodnie temu rozpoczął się nowy rok szkolny a nasi zawodnicy z Klubu Animusz walczą już na boiskach o medale!

14 września w Rudzie Śląskiej odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej. Wzięło w nim udział 12 drużyn z całego województwa śląskiego.

Po raz pierwszy nasz Klub Animusz reprezentowały dwie drużyny. Starsi piłkarze i młodsi - nowy narybek.

Drużyna 1 (młodsi piłkarze) wystąpiła w składzie:

Julian Pasberg, Bartłomiej Fulneczek, Karol Wieczorek, Artur Jonecko, Kuba Węglarz, Marcin Zobek, Szymon Maciocha, Maksymilian Manieta.

Natomiast skład drużyny 2 to:

Michał Fulneczek, Piotr Siedlarz, Kuba Brzóska, Mateusz Kusznierenko, Denis Rolnik, Adrian Marcalik.

Każda drużyna rywalizowała w swojej grupie sprawnościowej, zajmując ostatecznie trzecie miejsca. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów!!!

Transport piłkarzy na zawody został dofinansowany ze środków z Urzędu Miasta Raciborza.

• Logo akcji "Szkoły pełne talentów".
          • Jesteśmy w projekcie "Szkoły Pełne Talentów"!

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji "Szkoły Pełne Talentów". Organizatorem programu jest sieć sklepów Lidl. Za każde wydane 50 zł (w tym na rachunku musi się znaleźć jedno warzywo lub owoc) można otrzymać jednego Talenciaka.

Talenciaki można przypisać naszej szkole (Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Raciborzu) wykorzystując kod numeryczny lub skanując kod QR ( bezpośredni link do strony szkoły ).

Można również przekazać je w formie tradycyjnej wrzucając do oznaczonego pudełka przy wejściu do szkoły lub przynosząc do pani Justyny Borek i Magdy Wilczek.

Zebrane Talenciaki będziemy mogli wymienić na atrakcyjne wyposażenie szkoły.

Klienci sklepu będą otrzymywali je do 5 listopada 2023.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

•  Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

No i stało się! Dziś w dłoniach pana dyrektora Rafała Lazara zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałego roku! Niech będzie wielką przygodą! Pełen uśmiechu, inspirujących  wyzwań, czasem zdobywania nowych umiejętności i dobrej współpracy…