• Oferta pracy!!!

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych poszukuje pracowników na stanowisko głównego księgowego oraz specjalisty do spraw księgowości i płac. Szczegóły dostępne na stronie BIP:

Oferta pracy

• XII Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Kielcach

W dniach 4-7 lipca 2022 zawodnicy REGIONU ŚLĄSKIEGO Olipiad Specjalnych brali udział w XII Letnich Igrzyskach Olipiad Specjalnych w Kielcach. W zawodach startowali: z lekkoatletyki - Adrian Marcalik i Waldemar Mrowiec a z badmintona Aleksandra Grabowska, Marek Neuman i Krystian Popiela. Worek z medalami rozwiązała 6 lipca Ola Grabowska, która wygrała wszystkie swoje mecze i wywalczyła pierwsze miejsce. Złoto na Igrzyskach Ogólnopolskich to ogromne osiągnięcie i możliwość wyjazdu na Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych do Berlina w 2023. Nastęnego dnia brązowy medal wywalczył w skoku w dal Adrian Marcalik, który debiutował na zawodach rangi ogólnopolskiej oraz Krystain Popiela, który w badmintonie w grze pojedynczej wywalczył podobnie jak Ola złoto. Tego samego dnia jeszcze na podium stawali: Marek Neuman, który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej w badmintonie oraz nasz absolwent Waldemar Mrowiec - srebrny medal w biegu na 100m oraz brązowy w pchnięciu kulą. Nasi reprezentanci wywalczyli dodatkowo medale w grze podwójnej w badmintonie 2 miejsce - Krystian i Marek  oraz 3 miejsce w sztafecie 4x 100 m - Waldemar.