• Aktualności

        • Karka z ząbkowanymi krawędziami przypominającymi znaczek pocztowy. Na środku namalowany kredkami piętrowy autobus.
          • Dzień Filatelisty

            W naszej szkole staramy się zachęcać uczniów do rozwijania różnych pasji i zainteresowań, między innymi związanych z kolekcjonerstwem. W związku z tym przed feriami obchodziliśmy „Dzień Filatelisty”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest filatelistyka i czym pasjonuje się filatelista. Była to również wspaniała okazja do obejrzenia kolekcji pięknych znaczków w starym klaserze. Znaczki z kwiatami, zwierzętami, samochodami, samolotami, sportowcami, dziełami sztuki czy wybitnymi postaciami zachwyciły uczniów. Niektóre klasy wykonały nawet przepiękne klasowe znaczki.

            Być może dla niektórych uczniów będzie to zachęta do podjęcia kolekcjonerskiej aktywności.

        • Grupa uczniów stoi i trzyma makietę Układu Słonecznego. Makieta oparta o ławkę. W tle regały z książkami.
          • "Kosmiczne wyzwania" klasy 4ap w ramach programu eTwinning

            Klasa 4ap, w swoim projekcie „Kosmiczne wyzwania” realizowanym w ramach programu eTwinning, ma za sobą kolejne zadania. Po zapoznaniu się z życiem oraz osiągnięciami Mikołaja Kopernika przyszła pora na poznawanie Układu Słonecznego. Najpierw uczniowie przybliżyli sobie wybrane zagadnienia, a następnie wykonali makietę Układu Słonecznego oraz grę planszową.

            Obydwa zadania wywoływały sporo emocji i wymagały dużego zaangażowania. Stworzenie planszy gry, ułożenie pytań oraz ustalenie jej zasad, to wbrew pozorom, nie jest prosta sprawa. Ale się udało!!! 

            Poniżej dwa filmiki przedstawiające działania klasy.

            Kosmiczne wyzwania - wyzwanie pierwsze: Dlaczego Mikołaj Kopernik interesował się kosmosem?

            Kosmiczne wyzwania - wyzwanie drugie: Dlaczego planety krążą wokół Słońca?

             

        • Karka z konturem Polski leży na ławce. Zaznaczona trasa przepływu rzeki. Ozobot świeci. Obok kartki leżą mazaki.
          • #SuperKoderzy Fundacji Orange działają!

            Uczniowie biorący udział w programie #SUPERKODERZY Fundacji Orange, wykonali kolejne zadania. Poznali najdłuższe rzeki w Polsce. Dowiedzieli się jaką mają długości oraz wskazywali ich położenie na mapie. Następnie zakodowali Ozobota tak, aby przeszedł Wisłę odwiedzając kolejne miasta przez, które ona przepływa.

            Uczniowie rozpoczęli również prace nad makietą miasta. Wymaga to od nich bardzo dużo zaangażowania, wytrwałości i cierpliwości. Uczniowie pomalowali rzekę oraz teren zielony. Wykonali część domków oraz zarys kościoła. Planują jeszcze stworzyć trasę dla Ozobota i parę innych ciekawych rzeczy...

        • Grupa jedenastu uczniów stoi z opiekunami. Pomiędzy nimi mężczyzna. Przed nimi dwa podłużne stoły. Na stołach rozłożone deski do krojenia z nożami, miski, tace,  siliconowe stolnice z mąką, w szklance pęczki natki pietruszki, w miskach jajka i papryka.
          • Warsztaty kulinarne

            W środę 11 stycznia, nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych w restauracji Etiuda – Breakfast and brunch pod przewodnictwem szefa kuchni Mateusza Zawojskiego.
            Uczniowie samodzielnie kroili warzywa, wspólnie przyrządzili sos i co najważniejsze przygotowali od podstaw makaron parpadelle. Na koniec podali pięknie przygotowane danie i wspólnie je zjedli.

            Dziękujemy bardzo Panu Mateuszowi za zaproszenie!!!

        • Policjant stoi na środku sali gimnastycznej. Duża grupa dzieci siedzi i wpatruje się  w niego. W tle monitor interaktywny i drabinki.
          • Spotkanie z policjantem - bezpieczne ferie

            W dniu 12 stycznia odwiedził naszą szkołę pan Tomasz Florek - policjant z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Przypomniał wszystkim o tym, w jaki sposób należy się zachowywać, by ferie minęły w sposób bezpieczny. Poruszona była m.in. kwestia noszenia odblasków, zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego pobytu w domu podczas nieobecności rodziców.

            Jesteśmy już przygotowani do ferii, więc wszystkim życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku!!!

        • Projekty czytelnicze w ramach NPRC
          • Projekty czytelnicze w ramach NPRC

            Z końcem roku kalendarzowego zakończyliśmy również realizację projektów czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Klasy młodsze (1-3) poznawały baśnie i legendy związane z polskimi miastami i wykonywały ilustrujące je prace plastyczne. Klasy starsze (4-8), po przeczytaniu wybranej książki, ozdabiały drzwi swojej klasy, tak by stały się one „Drzwiami do świata książki”. Efekty prezentujemy na zdjęciach.

        • Szkolne Drzewo Czytania
          • Szkolne Drzewo Czytania

            Szkolne Drzewo Czytania wbrew zimowej pogodzie nazbierało całkiem sporo liści. Gratulujemy tym, którzy czytali w domu (był to warunek uprawniający do powieszenia listka), a najbardziej uczniowi klasy 4ap – Karolowi Drobnemu, który liści na drzewie umieścił najwięcej. Nagroda doręczona! BRAWO!!!

        • Dziękujemy Wam, że jesteście i chcecie pomagać!
          • Dziękujemy Wam, że jesteście i chcecie pomagać!

            Grudzień był szczególnym czasem dla wszystkich wolontariuszy, ponieważ właśnie w tym miesiącu obchodzone było ich międzynarodowe święto. Była to doskonała okazja dla uczniów aktywnie działających w Szkolnym Kole Wolontariatu do wspólnego spotkania i przypomnienia wszystkich akcji charytatywnych zrealizowanych w naszej szkole.

            Dziękujemy Wam, że jesteście i chcecie pomagać!