• Marzec 2023

#LaboratoriaPrzyszłości wspomagają także naszych najmłodszych konstruktorów. Klasa 4z wykonała

prototyp Eko Aqua Terminatora - odkurzacza piorącego z surowców wtórnych, który weźmie udział

w konkursie ekologicznym ogłoszonym przez Arboretum Bramy Morawskiej. Uczniowie wykorzystali pistolet

do klejenia na gorąco ucząc się tym samym jego bezpiecznej obsługi.

Wróżymy wysokie miejsce w konkursie i trzymamy kciuki!

Dwóch chłopców w okularach stoi przy stoliku, na którym leży konstrukcja z butelki oraz rur. Chłopiec po prawej stronie wpatruje się w konstrukcję. Drugi chłopiec patrzy na osobę robiącą zdjęcie. W tle tablica multimedialna oraz gazetka ścienna. Po lewej stronie stoi chłopie przy stole, na którym znajduje się konstrukcja. W prawej dłoni trzyma pistolet na gorąco. W tle drzwi oraz gazetka z pracami plastycznymi  uczniów  Dwóch chłopców stoi pod ścianą z gazetką z pracami plastycznymi uczniów. W dłoniach trzymają wykonaną konstrukcję  z surowców wtórych.

W klasie 7ap i 7ak klocki Lego zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

przybliżyły uczniom na lekcjach fizyki działanie maszyn prostych. Powstała między innymi równia pochyła.

Dwie uczennice siedzą przy ławce, na której rozłożone są klocki, instrukcja budowy oraz  pojemnik na klocki

Uczennica stoi na tle tablicy. Ręką przytrzymuje znajdującą się na stole równię pochyłą.   Uczeń trzyma w dłoniach klocki - składa je. Na ławce leży tacka z klockami, piórnik z przyborami oraz pojemnik na klocki. W tle ławki i krzesła.

Natomiast na lekcjach chemii przy pomocy drukarki 3D uczniowie przybliżali sobie tajemnice cząstki wody.

Z wykorzystaniem akcesoriów kuchennych, zakupionych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości uczniowie

prężnie działają w pracowni gotowania. Zajęcia kulinarne są nie tylko okazją do poznawania nowych smaków

i stymulowania zmysłów ale są przede wszystkim nauką przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny,

poznawania zasad zdrowego odżywiania, doskonałą okazją do ćwiczenia samodzielności, kształtowania

umiejętności planowania i współpracy.

A co im wyszło można zobaczyć na filmiku…