• Listopad 2022

Pomysłowość i przedsiębiorczość naszych uczniów widać na każdym kroku, dlatego warto zajrzeć do naszej pracowni technicznej, która dzięki dofinansowaniu z programu #LaboratoriaPrzyszłości została zmodernizowana i wzbogacona o nowe sprzęty. Ósmoklasiści zakasali więc rękawy i z pomocą wiertarki stołowej przygotowali drewniane bazy pod świeczniki, które będą sprzedawane podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Brawo za pomysł i świetną pracę!!!

Kilkunastoletni chłopak przytrzymuje deskę znajdującą się pod wiertarką stołową.      Dwóch kilkunastoletnich chłopców obsługuje wiertarkę stołową. Na stole znajduje się baza pod świecznik.

Uczeń wkłada rękę do puszki. Uczennica przytrzymuje mu bazę pod świecznik.     Troje uczniów siedzi przy stole. Jedna uczennica wygładza wywiercone otwory świecznika. W tle regał z szufladami i monitorem.

Dwóch uczniów siedzi przy stole, Jeden z nich trzyma w dłoniach bazę pod świecznik. Drugi obejmuje się ramieniem. Z tyłu stoją dwie uczennice. W tle widoczne  formy do odlewów gipsowych.

Podczas listopadowych lekcji fizyki uczniowie klas 8a oraz 8b poznając tajniki magnesów wykorzystali

w swych eksperymentach klocki magnetyczne zakupione również w ramach programu

#LaboratoriaPrzyszłości. Tym to sposobem, omawiane zagadnienie stało się ciekawą zabawą,

która na długo zostanie w pamięci uczniów.

Uczennica w okularach siedzi w ławce. Trzyma klocek magnetyczny oraz magnez. Przed nią na ławce rozłożone metalowe przedmioty, m.in. śrubka, drucik, zamek, sprężyna metalowa. W tle okno z parapetem, na którym stoją  w doniczkach kwiatki oraz szafa.   Uczeń siedzi przy ławce. W dłoniach trzyma konstrukcję z klocków magnetycznych. Na ławce leży otwarta  instrukcja ich składania oraz parę klocków.     Chłopak i dziewczyna stoją przy stolikach. Uczennica trzyma w dłoniach książkę natomiast  uczeń układa konstrukcję z klocków magnetycznych. W tle tablica multimedialna z zapisem notatki z lekcji.

Uczeń siedzi w ławce. W dłoniach trzyma klocki magnetyczne. Na ławce leży otwarta książka  i zeszyt. w tle ławka , przy której siedzi inny uczeń  Na stole czterokołowy pojazd wykonany z klocków magnetycznych. Przyłożony do niego magnes trzymamy ręką ucznia. W tle otwarte pudełko z klockami magnetycznymi.    Uczeń stoi przy ławce. Lewą ręką się o nią opiera. Prawą ręka prowadzi po ławce dwuczłonowy pojazd z klocków magnetycznych. W tle ławka z otwartym pudełkiem klocków magnetycznych.