• Październik 2022

Zajęcia dydaktyczne w pracowniach doposażonych dzięki #Laboratoriom Przyszłości mają pomagać uczniom w odkrywaniu ich talentów. Tak właśnie dzieje się w naszej szkolnej pracowni gotowania, gdzie dzieci i młodzież może ujawnić swoją inicjatywę kulinarną i przyrządzić dowolną potrawę. Klasa 7zi  lubi eksperymentować i często próbuje nowych smaków. Wspólne gotowanie daje nie tylko satysfakcję,

ale i umiejętność pracy w zespole.

Nasza pracownia dzięki udziale w programie wzbogaciła się między innymi o nowe patelnie, miski, talerze, salaterki, chochelki, mikser, blender i wiele jeszcze innych, niezbędnych w kuchni przedmiotów.

Kilkunastoletni chłopak prawą ręką nalewa chochelką ciasto na patelnię trzymaną w dłoni lewej. Stoi obok kuchenki gazowej czteropalnikowej. Z tyłu widoczny talerz  z upieczonym naleśnikiem.    Chłopak trzyma patelnię nad kuchenką. Stojący obok chłopak nalewa chochelką ciasto . W lewym dolnym rogu stoi miska z ciastem.    Dwóch kilkunastoletnich uczniów z fartuchach kuchennych stoi przy stole. Jeden z nich tłucze w garnku ziemniaki. Drugi na desce kroi marchewkę. Na stole przed nim stoi talerz z warzywami. .

Kilkunastoletnia uczennica w fartuchu kuchennym pochyla się nad talerzem, w którym widelcem dotyka kawałek mięsa zanurzonego w roztrzepanym jajku. Obok talerz z bułką tartą. W tle meble kuchenne.  Na talerzu leżą dwa zawinięte rulon w naleśniki.  Na metalowym stole stoją cztery miski wypełnione frytkami, upieczonymi kotletami i sosem. Z brzegu stołu widoczne talerzyki z położonymi na nie widelcami. Widoczne sylwetki dwóch uczniów.

Również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości została doposażona w naszej szkole pracownia szycia.

W październiku tajniki szycia zaczęła odkrywać klasa 4z oraz 7z

Uczniowie odejmowali próby przyszywania guzików oraz poznawali proste ściegi.

Czworo uczniów siedzi wokół dużego stołu.  Pochylenie nad swoimi pracami. Pomiędzy nimi pochylona kobieta. Na  stole rozłożone tkaniny oraz  zestawy nici. W tle okna.    Dziewczynka w okularach i kucyku siedzi przy stole pochylona nad swoja pracą. W dłoniach trzyma kawałek materiału oraz nitkę z igłą.    Dwóch chłopców siedzi przy stole. Jeden z nich pochylony nad kawałkiem materiału trzymanego w  dłoni, drugi patrzy w kierunku osoby robiącej zdjęcie. Uśmiecha się i pokazuje tkaninę . W ręce trzyma igłę z nitką.

Uczennica w rozpuszczonych włosach pochyla się nad swoją pracą. W dłoniach trzyma kawałek materiału  i igłę z nitką.    Uczeń w okularach siedzi przy stole. Pochyla się nad pracą. W dłoniach trzyma kawałek materiału oraz guzik.