• Grudzień 2022

W trakcie zajęć edukacyjnych uczniowie klasy 7ak przybliżyli sobie program Tinkercad. Z jego pomocą zaprojektowali zimowy krajobraz. Oczywiście każdy uczeń według własnego pomysłu:))  Wykorzystane zostały choinki, bałwanki, domki… Następnie na drukarce 3D zakupionej w ramach programu #Laboratoria Przyszłości zostały wydrukowane dwie choinki, do których zostały włożone światełka. Tym to sposobem powstała piękna świąteczno – zimowa dekoracja.

Uczeń siedzi. Pochyla głowę w kierunku monitora. Po lewej stronie ucznia pochyla się kobieta  z włosami do ramion. Po prawej stronie na biurku leży podkładka z myszką komputerową.   Uczeń wpatruje się w monitor. Siedzi. Przed nim leży klawiatura komputerowa. Prawa dłoń oparta na podkładce z myszką komputerową.  Na pierwszym planie monitor komputera z projektem choinki. Z lewej strony widoczny fragment głowy uczennicy, która wpatruje się w monitor.      Uczeń stoi przed drukarką 3D. Łopatką wyciąga wydruk choinki. Z prawej strony widoczny fragment monitora stojącego na biurku. Po lewej stronie fragment monitora interaktywnego powieszonego na ścianie.    Uczeń stoi przed drukarką 3D. Łopatką wyciąga wydruk choinki.  Po lewej stronie fragment monitora interaktywnego powieszonego na ścianie.    Uczennica w sweterku w kwiaty trzyma w dłoniach wydruk choinki. Siedzi przy ławce. W tle krzesła i nogi następnej ławki.              Uczennica z włosami spiętymi w kucyk siedzi przy ławce. Opiera się o nią. W dłoniach trzyma wydruk choinki.  W tle stojące ławki z krzesłami.    Na ławce stoi podświetlony wydruk choinki 3D w kolorze zielonym.    Na ławce stoi podświetlony wydruk choinki 3D w kolorze białym.

Przedświąteczne wypieki to tradycja w wielu domach, a Boże Narodzenie bez pachnących ciasteczek,

jest jak choinka bez bombek. Uczniowie klasy 7zi postanowili poczuć magię świat i przygotować

samodzielnie słodkie rogaliki. Zakasali rękawy, uformowali ciasto, wycięli zgrabne trójkąty

i wypełnili je czekoladą.  Dzięki akcesoriom kuchennym zakupionym w ramach programu

#LaboratoriaPrzyszłości każdy mógł zająć się innym etapem

przygotowania wypieków. Wspólne działanie zawsze daje wiele satysfakcji!

Dwóch uczniów stoi przy stole. Przed jednym z nich leży waga z metalową miską. Odmierzają składniki - mąkę i masło. W tle drzwi z zapisanymi regułami korzystania z pracowni gotowania.   Uśmiechnięty uczeń stoi przy stole. Ma założony fartuch kuchenny. Ręce trzyma w leżącej przed nim misce. Zarabia składniki na ciasto. W tle meble kuchenne.   Kilkunastoletni uczeń na stolnicy wałkuje ciasto. W tle stojący tyłem inny uczeń.

Uczeń łyżeczkami nakłada krem czekoladowy na przygotowane do zawinięcia kawałki ciasta.   Kilkunastoletnia uczennica stoi z talerzem upieczonych rogalików. Uśmiecha się. W tle drzwi do pracowni gotowania.