• Potrzebna pomoc? Reaguj! – pierwsza pomoc przedmedyczna w WOKRO (marzec 2024)

• Kolejne ważne spotkanie za nami. Tym razem naszym gościem była ratowniczka medyczna pani Simona Miduszewska, która przeszkoliła Rodziców naszych Podopiecznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Simona uwrażliwiła wszystkich obecnych, że każdy jest zobowiązany do udzielania pierwszej pomocy. Przypomniała zasady jej udzielania, wyjaśniła, jak wezwać karetkę, co zrobić, gdy poszkodowany nie oddycha albo gdy oddycha, ale jest nieprzytomny, jak należy postępować przy zadławieniu.

Oczywiście wszyscy wiedzą, że sama teoria nie wystarczy. Dlatego Rodzice pod czujnym okiem pani Simony mieli możliwość przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy przy zadławieniu, wykonania resuscytacji, zastosowania defibrylatora, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Bardzo dziękujemy Pani Simonie za przeprowadzone szkolenie, udzielenie wielu cennych wskazówek oraz za poświęcony czas.